Obec Kladruby nad Labem
obecKladruby
nad Labem

Letní jízdy historických parních vlaků v Pardubickém kraji

Parní vlaky pojedou v létě také do Polska, ale i Moravské Třebové.
Informace zde...

leták

Tradiční letní jízdy parního vlaku budou pokračovat také letos. Kromě dvou nových jízd z Dolní Lipky přes Českou Třebovou až do Moravské Třebové se mohou železniční nadšenci těšit také na osvědčenou trasu krajinou Orlickoústecka a Králicka až do Hanušovic v Olomouckém kraji. Na veleúspěšnou jízdu do Polska naváží tentokrát dvě jízdy, a to v červnu a v září. Na tom se dohodl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se zástupci Muzea starých strojů a technologií v Žamberku.

„Také v letošním roce vypravíme již tradiční letní parní express Králický Sněžník. Kromě tradiční trasy z Dolní Lipky, přes Ústí nad Orlicí až do Hanušovic zařadíme nově také další velmi zajímavou trasu. První sobotu v červenci a v srpnu vyrazíme z Dolní Lipky přes Českou Třebovou až do Moravské Třebové. Věříme, že se jedná o další lákadlo a důvod, proč se na cestu vydat. Kromě toho chceme pokračovat v jízdách do Polska, což se v minulém roce ukázalo jako velmi dobrý krok. V sobotu 25. června a 3. září tak pojedeme z Ústí nad Orlicí až do Slezské Javořiny, kde se nachází velké železniční muzeum. Na tyto cesty do Polska bychom chtěli požádat o dotaci v rámci takzvaného Fondu mikroprojektů, který je součástí programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polsko,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že konkrétní časové polohy vlaku budou upřesněny, stejně jako ceník jízdného. „Pro jízdy na území Pardubického kraje předpokládáme, že bychom opět jezdili dle platného tarifu IREDO s příspěvkem pravděpodobně 60 korun na obnovu historických lokomotiv a souprav. Zároveň pro cestující připravujeme speciální webové stránky, na kterých naleznou všechny důležité informace o jízdách. Ty by měli být v provozu nejpozději do konce května,“ řekl hejtman.

Parní vlaky - A3.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 2,07 MB